11 grudnia 2019
 
 

Zwierzęta w naszej rodzinie były od zawsze. Kanarki, papugi, rybki, chomiki, myszy, szczury, psy rasowe i ostatni pies wielorasowy Misiek, który był u nas 16 lat.
Z pozoru banalny spacer na wystawę kotów rasowych zaowocował gorącym uczuciem do tych zwierząt. Urzekł nas ich spokój, dostojeństwo, barwne futro, tajemnicze przepiękne oczy, urokliwy pyszczek z krótkim noskiem. Zakochaliśmy się w PERSACH.

Po jesiennej Łódzkiej wystawie kotów w 1994 roku kupiliśmy z ogłoszenia niebiesko-kremową koteczkę -  Myszę.
Za namową znajomych 10.03.1995 roku zapisaliśmy się do Łódzkiego Oddziału Stowarzyszenia Hodowców Kotów Rasowych w Polsce. Siedzibą Stowarzyszenia był Dom Kultury na ul. Nowopolskiej 12 w Łodzi.
To właśnie tam poznaliśmy wielu ludzi, którym kocie sprawy leżały na sercu, na których pomoc zawsze można było liczyć. Na spotkaniach panowała miła, wręcz rodzinna atmosfera.
Dla dobra naszych kotów organizowano spotkania z lekarzami weterynarii a dla upowszechniania hodowli kotów różnych ras - niezależnie od wystaw organizowane były pokazy kotów, często z konkursami.
Pokazy organizowano nie tylko w Łodzi, ale również w jej okolicy np. w: Głownie, Piotrkowie Trybunalskim, Sieradzu, Tomaszowie Mazowieckim, Zduńskiej Woli.
Niektóre z nich rejestrowane były przez ekipy telewizyjne.
W rocznicę przynależności do SHKR - 9.03.1996 r. moja hodowla została zarejestrowana w międzynarodowej organizacji FIFe pod nr 100/S/96. z przydomkiem hodowlanym SEMMP*PL
Od 2005 roku jestem członkiem klubu FCV Vratislavia zrzeszonym w WCF.

Moje koty.

Na pokazie w Tomaszowie Mazowieckim spotkałam kota, który urzekł mnie swoimi przepięknymi oczami. Jego córka miała być towarzyszką zabaw dla naszej Myszy. Pojechałam po czarną koteczkę- Mikunię, a do domu wróciłam z dwoma - czarną Felicją Algarą i szylkretową Essi Algarą.
W ten sposób w domu znalazły się 3 koteczki. Koteczki dorosły i pojawił się problem męża dla moich 3 uroczych panienek.
Od nieżyjącego już dziś P. Witolda Sosnowskiego kupiliśmy przepięknego prawie GIC Kinga BO-WI.W naszej hodowli Kinguś uzyskał tytuł Europa Champion. Na wystawie w Łodzi i w Poznaniu był najstarszym i najpiękniejszym weteranem. Ostatni raz na wystawie był w 2004 roku mając 12 lat.
W 1996 roku Piotr na imieniny dostał od Pana Witolda Sosnowskiego Ariela Milasa, Utę z Warszawskiej Starówki oraz Pinup Girl of Mouseland. Ariel zgodnie ze swoim przydomkiem zawojował nasze i nie tylko nasze serca. Wielu sędziów rysowało mu serduszka na kartach ocen. W 1998 roku Arielek brał udział w światowej Wystawie Kotów Rasowych w Poznaniu, gdzie był najpiękniejszym kotem niebieskim.

Z ostatniego miotu Kingusia i Uty zostawiliśmy sobie szylkretową piękność Czatę SEMMP*Pl. Obecnie ona, jak dawniej jej ojciec, wchodzi przebojem na wystawowe ringi.
4 maja 2008 ze związku Czaty SEMMP*PL i Ariela MILASa*PL narodziła się przepiękna kremowa koteczka: Heca SEMMP*PL. Swym urokiem i wdziękiem podbiła nasze serca, w związku z czym została w hodowli. Już dziś zdobywa uznanie sędziów na różnorodnych wystawach.
Kolejnym dzieckiem tej pary, które rozkochało nas w sobie, jest urodzona 4 kwietnia 2009 szyldkretowa koteczka Ismena SEMMP*PL. Jej radosne usposobienie i ciągła chęć kontaktów z ludźmi, a także niezwykła uroda skłoniły nas do pozostawienia jej w domu.
We wrześniu 2009 do naszej hodowli dołączył uroczy niebieski van Magic Star BAGIRA*PL. Chrakter tego przemiłego kocurka można określić kilkoma słowami: Niestrudzony poszukiwacz przygód, wielki odkrywca różnych domowych zakamarków, słowem "żywe srebro".
W chwili obecnej Magic Mieszka u naszej przyjaciółki w Łowiczu.

Po Warszawskiej wystawie w październiku 2010 przyjechał do nas uroczy młodzutki kocurek Euzebio BAGIRA*PL. Kociak wyjątkowo zaprzyjaźnił się ze swoim panem. Podąża za nim krok w krok, towarzysząc we wszytkich czynnościach. Chętnie pomaga mu zarówno w kuchni jak i codziennym odpoczynku. Z żalem patrzy gdy Pan wychodzi do pracy.
11 kwietnia 2011 dopłyneła do nas urocza Szwedka Honey. Młoda dama, choć jeszcze nie do końca rozumie po polsku niemal od progu zaprzyjaźniła się ze swoją nową kocią rodziną.

Innymi kotami z naszej hodowli podbijającymi serca sędziów i ringi wystawowe są:

  • Urban SEMMP*Pl właściciel Barbara Popińska Łódź
  • Aga SEMMP*Pl właściciel Magdalena Włodarczyk Parzęczew ( Hodowla SEHANA )
  • Cudak SEMMP*Pl właściciel Wojciech Czubak Łódź
  • Koks SEMMP*Pl właściciel Jan Popiński Łódź